انواع فنر صحافی

فنری کردن (سیمی کردن | Spiral Binding) از روشهای بسیار متداول جهت صحافی جزوات و کتابهاست. بدین منظور از سه گونه فنر استفاده میشود:
فنر پلاستیک ، فنر دوبل و فنر مارپیچ.
در ایران، عمدتا از فنر مارپیچ جهت صحافی استفاده میشود هر چند فنر دوبل نیز همچنان مشتریان خاص خود را دارد اما فنر پلاستیک تقریبا منسوخ شده است.

در صحافی با فنر مارپیچی، امکان صحافی رنج گسترده ای از صفحات وجود دارد (از 10 برگ تا 500 برگ) اما در صحافی با فنردوبل این مقدار محدود به حداکثر 150 برگ است.

انواع فنر صحافی 

22 محصول وجود دارد

زیرشاخه ها

 • فنر صحافی مارپیچی

  فنر صحافی مارپیچی Spiral Coil در دو نوع جنس پلاستیکی و فلزی تولید میشود که جنس پلاستیکی آن در ایران بسیار کم طرفدار است. فنرهای مارپیچ عرضه شده در فروشگاه تحریر سواری تماما فلزی بوده و عمدتا از یکی از دو برند رویان ROYAN یا نیک NIK است. بین دو برند نیک و رویان تفاوتی از لحاظ قیمت وجود ندارد اما در محصولات برند رویان، از مفتول ضخیمتری استفاده شده است.
  همچنین، گام یا pitch فنرهای مارپیچ عرضه شده 4:1 (بخوانید چهار یک) است، بدین معنا که فنر در هر اینچ، چهار حلقه دارد.

  فنر مارپیچ در سایزهای متنوعی وجود دارد که وابسته به تعداد برگه های جزوه یا کتاب است. شماره سایز فنر، اشاره به قطر دایره فنر به میلیمتر دارد.
  جهت انتخاب صحیح فنر مورد نیازتان، بر روی دکمه مقابل کلیک کنید: جدول تشخیص فنر مارپیچ

 • فنر صحافی دوبل

  فنر دوبل Spiral Wire با دو نوع گام pitch مختلف 3:1 و 2:1 عرضه میشود. نوع 3:1 (بخوانید سه یک) در هر اینچ دارای 3 حلقه است و نوع 2:1 در هر اینچ دارای 2 حلقه.
  در ایران عمدتا از فنر با گام 3:1 استفاده میشود و در این فروشگاه نیز تنها فنرهای دوبل با گام 3:1 عرضه میشود.

  فنرهای دوبل 3:1 در 6 سایز مختلف موجود است. اندازه فنر دوبل با یکی از دو واحد اینچ یا میلیمتر بیان میشود. بطور مثال فنر دوبل سایز ¼ (یک چهارم اینچ) معادل 6/4 میلیمتر قطر دارد. جهت تبدیل واحد اینچ به میلیمتر، اعداد را در 25/4 ضرب کنید. در این سایت، اندازه فنرهای دوبل بر اساس واحد اینچ نام گذاری شده است.

آدرس فروشگاه

نقشه گوگل تحریر اداری سواری
مشهد، نبش جلال آل احمد 71 - تلفن 05136022341
ارتباط در تلگرام

نماد اعتماد الکترونیک

نماد اعتماد الکترونیک